Головна
Про нас
Бібліотека
Сторінка психолога
Учнівське самоврядування
Виховна робота
Охорона праці
Професії
Вступнику
Методика
КНТЕУ МОН ЗакДМОН НПЦ ПТО ИППО ПрофТехОсвита ИИТ

24.11.07. Заходи присвячені жертвам Голодомору в Україні.

Щорічно в Ужгородському вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету проводяться заходи, присвячені жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Так, у вересні-листопаді 2007 року було проведено ряд заходів, присвячених 75-тим роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні:
- 7 вересня з учнями училища була організована і проведена екскурсія в Закарпатський музей побуту і архітектури на виставку «Розсекречена пам’ять по матеріалах Голодомору 32-33 рр.»;
- 20 листопада проведені тематичні уроки, присвячені пам’яті жертв Голодомору;
- 20 листопада було організовано перегляд по телебаченню відкритого уроку-пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу» з участю Президента України Ющенка В.А.;
- 22 листопада спільно з працівниками обласної бібліотеки для юнацтва в усіх групах проведена тематична виховна година, присвячена пам’яті жертв Голодомору;
- 24 листопада учні училища та викладачі були залучені до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку».

Пропонуємо сценарій тематичної виховної години до 75-річчя голодомору в Україні.

.

Тематична
виховна година до 75-ти річчя голодомору в Україні

Тема: Голодомор 1932-1933 рр. в Україні.
Мета: Розкрити учням причини і масштаби голоду 1932-1933 років, прилучити душею і розумом до трагічної долі українського народу. Вшанувати пам’ять минулого. Виховати українську над свідомість.

Голод в Україні – не історичне минуле, а соціально-економічна та морально-правова проблема, що за своїми демографічними наслідками є глобальною катастрофою ХХ століття.

Бесіда вчителя:
Голод 1932-1933 рр. був спричинений насильницькою суцільною колективізацією, горезвісними хлібозаготівлями, людиноненависницькою політикою розкуркулення, масовим терором тоталітарного режиму проти селян України.

Він був зумовлений широкомасштабними політичними і соціально-економічними експериментами більшовиків в УСРСР, яка мала служити колосальною лабораторією випробування нових форм соціально-економічної та виробничо-технічної перебудови сільської економіки всього Радянського Союзу.

Голод планувався заздалегідь сталінським керівництвом з метою знищення в українському селянстві національної свідомості й приватновласницької психології, насильницького добування коштів на індустріалізацію.

Отже, голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був свідомою акцією політичного керівництва СРСР проти українського народу.

Суцільна колективізація, розпочата в 1928 р. призвела до різкого падіння продуктивності сільського господарства. Проте держава з року в рік вимагала у великих розмірах здачі хліба державі. У 1931 р. в українських селян вилучили весь хліб, у тому числі посівний фонд, що становило 380 млн. пудів.

Селяни навесні 1932 р. змогли засіяти тільки половину наявних площ. Відповідно і урожай виявився набагато нижчим за попередні роки. Московське партійне керівництво могло вберегти сільське населення від голоду, якби не вимагало від України непомірного плану хлібозаготівель.

У 1932 р. Постановою РНК СРСР від 6 липня видано «Закон про п’ять колосків». Адже селянам нічого не залишалось, як приховувати справжні розміри врожаю, залишати колоски в полі, щоб нагодувати голодних дітей.

Такі явища в Україні в 1932 р. набули масового характеру.
Факти: За сто граммів зерна, принесеного з поля голодуючій сім’ї, селянина могли покарати розстрілом, чи позбавленням волі до 10 років в таборах.

Наприкінці жовтня 1932 р. Сталін направляє на Україну Надзвичайну комісію на чолі з Молотовим, крім того, було залучено 25 тис. молодих партійних і комсомольських активістів, мешканців міст, що шукали зерно, забирали останній кусок хліба вже в опухлих від голоду людей.

Таким чином з 1 листопада 1932 р. до 1 лютого 1933 р. вдалося вилучити у селян України 105 млн. пудів зерна…

На початку 1933 р. майже повсюдно в Україні не залишилося продовольчих запасів. А селянам треба було ще дожити до нового врожаю.

Голодомор, який почав набувати масового характеру в 1932 р., досяг свого апогею саме взимку та навесні 1933 р.

Залишившись без харчів, люди їли кору дерев, солому, померзлу картоплю та капусту. Потім перейшли на собак, котів, щурів.

Навесні – на жаб, слимаків, кропиву. Але це не допомагало нещасним. Вмирали. Зафіксовані численні випадки людоїдства. Вимирали цілі села. Багато селян, покинувши домівки, намагались знайти порятунок у місті. Але гинули по дорозі, або в місті; було і так, що міліцейські наряди силою завертали назад в село.

В той же час, під охороною червоноармійців на залізничних станціях зберігалося зерно, сотні тонн.

Сталін та його підручні були задоволені. Адже опір селянина-власника колгоспній системі було зламано і посіяно страх у відстоювання національних прагнень.

Сталін голодом довів українському селу, хто господар на землі українській.

Серед найвищих партійців-комуністів, хто брав участь в голодоморі на Україні були: Молотов, Каганович, Косіор, Чубар, Постишев.

Замість того, щоб організувати допомогу голодуючим, Сталін обрав шлях злочинного замовчування голодомору. Наявність голодомору сталінський режим рішуче заперечував. Всі натяки відкидав, як ворожу ідеологію.

Але уряди західноєвропейських країн та США мали достовірну інформацію про страшну трагедію на Україні, але не йшли на псування відносин із сталінським режимом.

Тільки наприкінці 1980 – х рр.. вітчизняні науковці та громадськість заговорили про ці жахливі сторінки історії. А до того часу ніхто у радянській історіографії не говорив про голод 1932-1933 рр.

Прямі втрати від голодомору: 9 – 11 млн. людей.
Геноцид – повне або часткове знищення національної, етнічної або расової, релігійної групи населення.
Канібалізм – людоїдство.

Всі дослідники голодомору погоджуються з тим фактом, що організований сталінізмом геноцид українського народу, на початку 30-их років за своїм масштабом й наслідками був одним з найжахливіших і найжорстокіших злочинів в історії людства.

Висновки: Правду не можна знищити. Факти історичні говорять, що голодомор це геноцид проти українського селянства.

Голодомор в Україні визнали 12 країн світу. На жаль, серед гілок влади, в річницю 75-ти річчя страшного лиха, Закон Президента Ющенка про визнання голодомору 1932-1933 рр. парламент, Верховна Рада України не винесла на голосування.

Але є надія, що і в українському парламенті політики прислухаються до історичної справедливості даної події.

Її можна прирівняти до голокосту – винищення євреїв нацистами та іншими тоталітарними режимами.На головну

-
Студентам:
Відеоматеріали
Розклад занять
Календар
Годинник

Архів
Всі новини по роках.
Пошук по сайту
-

Звіт про роботу директора за 2016 - 2017 навчальний рік

Міжнародні відносини

Національно-патріотичне виховання

Наші видання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Публічна інформація

АНОНС!!!
Надаємо послуги населенню!

ЗНО - 2017

Наші партнери

-
Новини
11.12.17 - Участь у фіналі конкурсу «Снігова королева 2017».
08.12.17 - В училищі відбувся Тиждень права.
08.12.17 - Проходження виробничого навчання в умовах підприємства.
07.12.17 - Година спілкування до відзначення Дня Збройних Сил України.
07.12.17 - Участь у обласних змаганнях з настільного тенісу та шахів.
06.12.17 - Проходження виробничої практика.
04.12.17 - Участь у конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE».
04.12.17 - Година спілкування «Добро лікує душі».
30.11.17 - Відкритий урок виробничого навчання Чаловка О.М.
30.11.17 - Засідання ради учнівського самоврядування.
30.11.17 - Виховний захід на тему: «СНІД – смертельна загроза людству. Знати, щоб жити!!!».
Рік Японії в Україні

Рік Японії в Україні

Обговорення:


Додати нове повідомлення:

Автор:

Повідомлення:

(Для зареєстрованих користувачів. Реєстрація.)
Головна
Про нас
Бібліотека
Сторінка психолога
Учнівське самоврядування
Виховна робота
Охорона праці
Професії
Вступнику
Методика

сеть партнерских программ